Czy BlackBerry wróci na rynek smartphonów?

Istnieją powody, aby wierzyć, że BlackBerry powróci w przyszłości. Kilka powodów, w rzeczywistości. Pierwszym z nich jest rodowód firmy. Jest to firma, która wprowadziła smartphony do świata i zdominowała ten rynek na lata. Minęła już co najmniej dekada od tego czasu, ale nie ma wątpliwości, że BlackBerry nadal ma duże doświadczenie w tej dziedzinie i wszystko, czego potrzeba to nowy produkt, aby wrócić na właściwe tory.

Nowy model Blackberry miał ujrzeć światło dzienne w 2021, niestety w wyniku perturbacji tak się jednak nie stało. Miłośnicy marki wciąż zastanawiają się co będzie dalej z ich ulubioną marką rynku inteligentnych telefonów komórkowych.

Dobre wieści od Blackberry na rok 2022.

Użytkownicy smartphonów BlackBerry nie muszą już dłużej żyć w niepewności, co do przyszłości ich ulubionego producenta. Firma zapowiedziała już przeniesienie premiery nowych modeli smartphonów z roku 2021. na pierwszą połowę roku 2022. Wprowadzenie technologii 5g wymusiło na producencie najlepszych, uważanych za najbezpieczniejsze, smartphonów biznesowych, dostosowanie się do nowej technologii, a konkurowanie z ogromnie szeroką ofertą modeli z systemem operacyjnym android oraz iphonami jest nie lada zadaniem. Zapowiadane przez Blackberry nowe smartphony Jak BlackBerry Leap 5G, BlackBerry Priviledged 5G oraz BlackBerry Titan 5g.

Czego możemy się spodziewać po nowych modelach BlackBerry?

Przede wszystkim, tego co w BlackBerry lubimy najbardziej, czyli fizycznej klawiatury i kompaktowej, modułowej konstrukcji umożliwiającej do klawiatury dostęp. Jednym z rozczarowań może być zapowiadane oparcie nowych modeli BlackBerry na systemie operacyjnym Android, niestety nie wiemy jeszcze na dzień dzisiejszy z całą pewnością, którą wersją popularnego systemu operacyjnego okraszone będą nowe modele BlackBerry. Nowości mają również być wyposażone w potężne baterie o pojemności co najmniej 6000mah.

BlackBerry koniec aktualizacji

Całkiem niedawno kanadyjska firma BlackBerry ogłosiła koniec aktualizacji swojego systemu operacyjnego. Dla wiernych fanów marki to nie lada rozczarowanie, a nawet można stwierdzić policzek w Twarz, niemniej jednak, tam, gdzie stare się kończy, zaczyna się coś nowego. Nowe modele BlackBerry mają mieć już natywnie operacyjny system Androida, co za tym idzie, uzyskujemy dostęp do ogromnej ilości aplikacji, bez których trudno już funkcjonować w nowoczesnej rzeczywistości. Najwidoczniej próba rozwijania natywnego systemu operacyjnego BlackBerry przestała już być efektywna kosztowo i uniemożliwia konkurowanie z producentami takimi, jak Samsung, HTC, czy Apple. Twórcy aplikacji mają już wystarczająco dużo platform, których ciągłe aktualizacje co kilka miesięcy stawiają nowe wyzwania w zakresie cyber bezpieczeństwa i kompatybilności.

BlackBerry był niekwestionowanym królem urządzeń mobilnych przez prawie 10 lat. Ale po nieudanej próbie dostosowania się do iPhone’a i urządzeń z systemem Android, udział kanadyjskiej firmy w rynku zaczął się kurczyć.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.