Czy urządzenia z logiem BlackBerry są jeszcze aktualizowane?

Niestety urządzenia BlackBerry wyposażone w systemy operacyjne BlackBerry OS 7.1 oraz BlackBerry OS 10 z dniem 4 stycznia 2022. roku tracą dostęp nie tylko do aktualizacji, ale również i wielu podstawowych funkcji i usług. Brak dostępu do wykonywania połączeń może z dnia na dzień unieszczęśliwić lojalne do tej pory grono klientów marki BlackBerry.

Czy rzeczywiście telefony z fizycznymi klawiaturami odchodzą kompletnie w niepamięć ?

Niekoniecznie, ale mimo to nie mamy w 100% pewności. Na pierwszą połowę 2022. roku Blackberry zapewniło o wprowadzeniu przesuniętych z roku 2021. premierach nowych modeli. Jak dalece one są pewne ? Tego niestety nie wiadomo. Prawdopodobnie wszelkie nowe aktualizacje systemów operacyjnych będą już dotyczyły BlackBerry opartych na systemie Android. Czy odpowiedź na pytanie o potencjalnie dostępne aktualizacje urządzeń z logiem BlackBerry jest jednoznacznie przecząca? Otóż na szczęście nie. Nowe modele smartfonów BlackBerry bazujące na współpracy z chińskim przemysłem mają się pojawiać co kilka miesięcy roku 2022. Duży wpływ na prędkość pojawiania się nowych modeli zapewne będą miały metody radzenia sobie z odblokowaniem przestojów spowodowanych pandemią COVID-19. Wszelkie aktualizacje telefonów BlackBerry będą zatem miały prawdopodobnie miejsce w latach następujących po roku 2022.

Blackberry współpracuje z chińczykami

Przykładowy model Blackberry Florence 5g 2022 ma się oficjalnie pojawić w sprzedaży dnia 14 października 2022. roku. Pasjonatów marki BlackBerry możemy uspokoić już dziś: tak, telefony BlackBerry mają mieć wciąż na wyposażeniu standardową klawiaturę fizyczną z wyczuwalnymi pod opuszkami palców przyciskami. Jak nazwa sama wskazuje, mają oczywiście być zdolne do współpracy z nowoczesną siecią komórkową 5G. Bateria w nowych BlackBerry ma mieć pojemność co najmniej 6900 mAh i starczać przynajmniej na dzień dużej aktywności. Zadziwiająco potężne mają być matryce aparatów fotograficznych w nowych modelach BlackBerry: trzy aparaty, w tym jeden o rozdzielczości oszałamiających 108 megapikseli z tyłu i fenomenalnym aparacie do selfie z rozdzielczością 64 megapikseli. Dual SIM i USB 4.0 oczywiście, aby obsłużyć komunikację danych.

Koniec epoki BlackBerry OS

Pod koniec istnienia słynnego z najwyższego poziomu zabezpieczeń systemu operacyjnego Blackberry OS niejednemu na pewno zakręci się łezka w oku. Inni, z nieoczekiwaną frustracją będą zmuszeni tymczasowo znaleźć się po drugiej stronie barykady w wojnie o najlepszy i solidnie zabezpieczony system operacyjny smartfona. Informacje o braku dalszego wsparcia dla systemu operacyjnego BlackBerr OS oraz licznych dedykowanych dla niego aplikacji spowodowały w środowisku biznesowym niejeden ból głowy. Nic jednak straconego. Abordaż na inne stabilne rozwiązanie, może się okazać szansą dla zwiększonej prywatności, ponieważ pod koniec swojego istnienia BlackBerry OS okazał się być wcale nie aż tak dobrze zabezpieczony.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.