Aparat w KEY2 lepszy od najnowszego iPhone’a? Miliony osób tak zagłosowało!

BlackBerry KEY2 być może nie ma najlepszego aparatu na rynku, ale piękny test pokazał jak małe są różnice pomiędzy zdjęciami wykonywanymi nowoczesnymi smartfonami.

Jeden z najpopularniejszych YouTuber’ów technologicznych – MKBHD postanowił bowiem zrobić praktyczny konkurs na najlepszy aparat w telefonie w 2018 roku. Do tego zadania wybrał topowe 16 modeli i pozwolił swoim fanom na portalach społecznościowych wybrać zwycięzcę. Jeśli macie czas to zapraszam do obejrzenia filmiku, a jeśli nie to krótko opiszę go poniżej.

W każdym etapie zestawiano po 2 telefony, którymi zrobiono takie same ujęcia, po czym publiczność wybierała lepsze zdjęcie, i tak co rundę odpadała połowa uczestników. Już w pierwszej rundzie doszło do kompletnego zaskoczenia, gdyż to właśnie topowe sprzęty Apple (X oraz XS) odpadły przy starciu z Pocophone oraz BlackBerry KEY2, a to właśnie nasz nietypowy telefon z klawiaturą fizyczną wyeliminował kosztującego 999 USD iPhone’a XS. Co więcej KEY2 pokonał także LG V40 i doszedł do ćwierćfinału, gdzie przegrał z ostatecznym zwycięzcą – Huawei Mate 20. Po drugiej stronie stawki do finału doszedł także nietypowy sprzęt – bo taniutki Pocophone.

W sumie w głosowaniu wzięło udział 5 milionów osób, więc ciężko powiedzieć, że wynik był przypadkowy. Jak więc mogło do tego dojść?

Na całość przede wszystkim miały wpływ dwa czynniki: pierwszy z nich to fakt, że głosowanie odbyło się na twitterze i instagramie, i choć to właśnie przez wyświetlacze telefonów najczęściej oglądamy zdjęcia to na pewno ciężko przez nie dostrzec więcej szczegółów czy określić poprawną ekspozycję obrazka. Druga sprawa to fakt, że zarówno aparaty, jak i oprogramowanie w telefonach są już na tyle rozwinięte, że dla przeciętnego użytkownika są w 100% wystarczające, a jak widać na filmiku – nawet osoby będące na bieżąco z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi i korzystające z najdroższych telefonów – zagłosowały na BlackBerry w starciu z iPhone XS.

A dlaczego tak naprawdę przegrały oba modele iPhone’a? Telefony Apple dość mocno spłaszczają kolory przez co na pewno na pierwszy rzut oka obraz końcowy jest mniej kontrastowy, bardziej blady i wydaje się gorszy, ale oczywiście jak się przyjrzymy bliżej to od razu widać, że smartfony Apple oferują drastycznie większą ilość detali i informacji o tym co się znajduje na obrazku.

Tak więc jeśli wybieracie nowoczesny telefon – warto zadać sobie pytanie czy oprócz kamery telefon ten oferuje jeszcze coś więcej względem tańszej konkurencji – bo często to właśnie aparat w smartfonie jest wyznacznikiem „najwyższej półki”, a jak widać powyżej – jeśli planujemy głównie wysyłać zdjęcia na portale społecznościowe to z pewnością cena telefonu nie musi przekraczać naszej średniej krajowej 🙂

Artur Patnaik

Z BlackBerry od 2009 | BBHub.pl ma dać nową jakość artykułów dla fanów BlackBerry w Polsce. Kontakt: artur@bbhub.pl

Może Ci się również spodoba