Premiera BlackBerry KEY2 – relacja

7.06.2018 to ważna data dla wszystkich fanów fizycznych klawiatur.
Oto dziś miała premiera drugiego klawiaturowca (po KEYOne) od BlackBerry Mobile.
Wczoraj mogliście przeczytać odnośnie przecieku specyfikacji, a dziś możemy to oficjalnie potwierdzić.

KEY2 który budową jest podobny do poprzednika jednak designem czerpie garściami z Passport SE którego jestem użytkownikiem i ogromnym fanem.=.
Klawiatura, osadzenia wyświetlacza, i inne elementy tworzą z niego następce. Czy godnego, dowiemy się na jakiś czas podczas testów.
Zmiany wobec prekursora jakim jest KEYone są spore.  Możemy wyróżnić 2 aparaty tylne, 6GB pamięci RAM, 64 lub 128GB ROM w technologi UFS, oraz nowszy procesor SnapDragon 660.

Jedną z większych innowacji jest klawiatura – według zapewnieniom klikalność jest na poziomie Bolda 9900 oraz same przyciski 20% większe niż w KEYone.
Dodatkowo mamy Speed Key – jest to BlackBerry’owy odpowiednik Windows Key umożliwiający skrótami przełączać aplikacje.
Znany i lubiany Convience KEY dostał również dodatkowe multi funkcje w zależony gdzie w danym momencie jesteśmy w menu i czy np. jesteśmy w samochodzie.
Warto dodać, że BB Mobile poszło po rozum do głowy i umieściło przyciski po jednej stronie telefonu a nie jest w poprzedniku, co wg. mnie jest dobrym posunięciem.

Aparat w KEY2 także doczekał się znacznego usprawnienia. Tym razem z tyłu urządzenia znajdziemy dwie kamery, które dostaną usprawniony mechanizm autofocusa i stabilizacji obrazu. Dodatkowo jaśniejsza przysłona ma zapewnić znacznie lepsze zdjęcia nocne i wyjątkowe ujęcia dla nowego trybu portretowego. Dzięki drugiej soczewce KEY2 pozwoli wykonanie zdjęć za pomocą optycznego super-zoomu, a telefon będzie posiadał jeszcze tryb multiframe, który połączy ujęcia z obu kamer oferując znacznie wyższą jakość obrazu w powiększeniu.

Dla chętnych KEY2 będzie dostępny w tym miesiącu na wybranych rynkach, a ceny przedstawiają się następująco:

 

A jak wam się podoba KEY2, czy spełnił wasze wymagania, czy może być następcą Passporta SE?

Jakub Płuska

Kolekcjoner oraz użytkownik BlackBerry od 2009r. Spec od zagadnień technicznych oraz sprzętowych. kontakt: jakub@bbhub.pl

Może Ci się również spodoba