Aktualizacja BlackBerry Launcher niemal wprowadza 3D Touch

Znacie 3D Touch? Jeden z ciekawszych, ale jednocześnie bardziej zmarnowanych potencjałów od Apple do dziś udostępnił użytkownikom ich telefonów tak naprawdę jedną świetną funkcjonalność – mocniejsze przytrzymanie klawiatury w celu nawigacji kursorem. Jest to naprawdę intuicyjne i genialne w swojej prostocie, a aby z tego skorzystać nie musimy się nigdzie przeklikiwać, jak to ma miejsce przy każdej innej klawiaturze wirtualnej.

Oczywiście 3D Touch przydaje się też przy skrótach aplikacji pozwalając na wybranie rozszerzonych opcji, ale jak właśnie mogą się przekonać użytkownicy BlackBerry – alternatywę można znaleźć przez przytrzymanie ikony na ekranie głównym. Już kilka launcherów na Androidzie ma tę opcję, jak świetny Evie, którego mogę każdemu polecić, ale dobrze, że i BlackBerry dodało ją do swojego portfolio. 

Teraz po przytrzymaniu ikon na ekranie głównym BlackBerry Launcher możemy otworzyć powiadomienia i zobaczyć dodatkowe akcje. Jeśli więc podobnie jak ja nie lubicie paska powiadomień i wolicie korzystać z Huba to funkcja ta może być bardzo przydatna. Jedyne zastrzeżenie to fakt, że przy przytrzymaniu automatycznie też mamy możliwość przeniesienia ikony, więc to na dłuższą metę może okazać się problematyczne. Dajcie znać co sądzicie o nowych możliwościach i co jeszcze chcielibyście zobaczyć w przyszłych aktualizacjach BlackBerry Launcher.

Artur Patnaik

Z BlackBerry od 2009 | BBHub.pl ma dać nową jakość artykułów dla fanów BlackBerry w Polsce. Kontakt: artur@bbhub.pl

Może Ci się również spodoba