Wydrukuj sobie unikalną podstawkę pod swoje BlackBerry

Od dawna brakowało mi wygodnej, solidnej podstawki pod mój telefon, a skoro zdarza mi się skakać między urządzeniami dość często to tym bardziej zależało mi żeby obsługiwała urządzenia o grubości Passporta. Na szczęście okazało się, że w pracy mamy drukarkę 3D i możemy przynieść swój projekt i ustawić wszystko do drukowania. Co mnie przez dłuższy czas blokowało w zaprojektowaniu jakże przecież prostej podstawki to fakt, że jeden wydruk to od 2-5 godzin (a zapewne musiałbym zrobić minimum 2-3 prototypy), a dodatkowo nie znałem się kompletnie na projektowaniu obiektów pod tego typu urządzenia.

Na szczęście internet to wspaniałe miejsce i z pomocą przyszedł mi portal Thingiverse, który umożliwia dzielenie się swoimi projektami z resztą świata za darmo. To tam odnalazłem prosty projekt o nazwie BlackBerry Phone Holder, który ktoś zaprojektował dla swojego…szwagra, który podobnie jak my jest fanem jeżyn.

I tak gotowy projekt odpaliłem w darmowym programie Cura 3D, wybrałem drukarkę, którą mamy w pracy oraz materiał aktualnie w niej nałożony (niestety czarny się w ogóle skończył w firmie) i już można było drukować! Samo drukowanie trwało nieco ponad 3 godziny, więc mogłem w tym czasie iść trochę popracować 😉

Ile kosztował ten wydruk 3D? Podstawka ważąca 34g przełożyła się na ok. 7zł zużytego materiału. Nie mniej do tego należy uwzględnić fakt, że moja firma zamawia dość drogi materiał, bo oryginalny, kosztujący ok. 200zł za kg (szpule z NFC i jakieś inne wypasy). Co jednak zrobić kiedy nie mamy dostępu do takiego cudeńka? Otóż na rynku jest masa firm, które za dodatkową opłatą wydrukuje nam wszystko co byśmy chcieli. W Warszawie pierwsza firma z brzegu z którą się kontaktowałem liczy sobie koszty dwukrotność tego ile mnie wyniósł materiał, więc według mnie i tak warto sobie (lub bliskiej osobie) sprawić coś tak unikalnego.

A tak prezentuje się finalny produkt (należy wziąć pod uwagę, że krawędzie są trochę ostre i będę musiał je przejechać delikatnie papierem ściernym):

Dajcie znać czy Wam się podoba i zapraszam do pobrania projektu i zamówienia swojej własnej podstawki z logo BlackBerry. Oczywiście zachęcam do postawienia kawy autorowi (opcja Tip Designer) 😉

https://www.thingiverse.com/thing:612387

Artur Patnaik

Z BlackBerry od 2009 | BBHub.pl ma dać nową jakość artykułów dla fanów BlackBerry w Polsce. Kontakt: artur@bbhub.pl

Może Ci się również spodoba