Dwa nowe BlackBerry od Optiemus pojawią się w tym kwartale!

Choć w przeciekach mogliśmy poznać pierwsze pomysły indyjskiego giganta branży telekomunikacyjnej na ich telefon BlackBerry, to teraz podczas wywiadu z Digit doniesienia o 2 nowych smartfonach zostały potwierdzone przez Hardip Singh’a, Dyrektora Wykonawczego Optiemus.

Wydamy całą gamę różnych urządzeń, startując z dwoma modelami w tym kwartale. W ciągu bieżącego roku planujemy wydać jeszcze następne modele, a sprzęt będzie dostępny w różnych przedziałach cenowych.

Hardip Singh zapytany właśnie o przedział cenowy wyszczególnił tylko, że BlackBerry to nie marka, którą można oceniać tylko po specyfikacji technicznej. Optiemus uważa, że stosuje optymalne podzespoły do urządzeń, a przy tej marce nie można mówić o zbyt dużej cenie, gdyż jak to bardzo ładnie ujął:

„BlackBerry, jak to BlackBerry: zawsze będzie premium”

Szczególnie w obliczu bardzo głośnej afery Cambridge Analytica dotyczącej naruszenia prywatności użytkowników Facebooka BlackBerry i ich partnerzy muszą wykorzystać fakt ogromnej przewagi zabezpieczonych telefonów, a to jest właściwość za którą sporo osób będzie skłonnych zapłacić ekstra.

Niestety nie zostało wspomniane nic odnośnie nadchodzących akcesoriów marki BlackBerry, a projektowanych przez indyjską firmę, co ostatnio ujawnił Evan Blass. Przeznaczenie ciekawego urządzenia wciąż nie jest znane:

https://twitter.com/evleaks/status/983737119368593408/photo/1

Jeśli nie będzie żadnych opóźnień to w ciągu kilku tygodni powinniśmy więc poznać specyfikację nadchodzącego Ghost i Ghost Pro. Choć nie spodziewałbym się obecności tych urządzeń na rynku europejskim to nie wykluczone, że podobnie jak chińskie sprzęty z Gearbest, w sprzedaży wysyłkowej będzie można je nabyć. A mogą się okazać nie mniejszym hitem, niż sprzęt opracowany przez TCL. Ważne, żeby były dobrze przemyślane – w końcu walczą o 1,5 miliarda potencjalnych klientów.

Artur Patnaik

Z BlackBerry od 2009 | BBHub.pl ma dać nową jakość artykułów dla fanów BlackBerry w Polsce. Kontakt: artur@bbhub.pl

Może Ci się również spodoba