John Chen dostanie 5 milionów akcji i przedłuża kontrakt z BlackBerry do 2023!

Zarząd BlackBerry Limited ze względu na stabilizację sytuacji w firmie, a także zadowolenie z efektów pracy obecnego prezesa, postanowił przedłużyć kontrakt z Johnem Chen, który objął stery za „tonącym okrętem” w 2013 roku.

„Zarząd BlackBerry ma ogromne zaufanie do Johna Chena. John opracował pomyślny zwrot i przestawił firmę w stronę software, by wykorzystać swoje mocne i trwałe zasoby w Enterprise of Things, nowej kategorii o ogromnym potencjale „- powiedział Prem Watsa, główny dyrektor i przewodniczący Komitetu Wynagrodzeń, Nominacji i Zarządzania w zarządzie BlackBerry. „Przywództwo Johna ma kluczowe znaczenie, a Rada Dyrektorów zdecydowała, że ​​najlepszym interesem BlackBerry i jego akcjonariuszy jest kontynuowanie działania obecnego CEO do listopada 2023 roku”

Nowe pięcioletnie przedłużenie jest istotne w odniesieniu do długoterminowych nagród opartych na wynikach i nie wnosi żadnych zmian w wynagrodzeniu podstawowym Chena, czy krótkoterminowych zyskach, ale z pewnością ma on motywację do dalszego działania, gdyż na przestrzeni 5 lat w równych transzach dostanie 5 milionów warunkowych jednostek udziałowych (Restricted Stock Unit).

Specjalne akcje będą przyznawane co roku w równych transzach, a do nich dojdą wysokie nagrody pieniężne oparte na wynikach, jeśli akcje BlackBerry przekroczą 30 USD. W przypadku wszystkich nagród opartych na wynikach, kapitalizacja rynkowa BlackBerry musiałaby osiągnąć około 16,1 miliarda USD, co stanowi wzrost o około 134% powyżej kapitalizacji rynkowej BlackBerry na koniec sesji w dniu 14 marca 2018 roku.

Oczywiście wygórowane wymagania dodatkowych nagród nie oznaczają, że CEO BlackBerry obecnie wykonuje swoją pracę za grosze: w 2013 John Chen zajmując stanowisko otrzymał 1 milion dolarów podstawowej pensji, 2 miliony podstawowego bonusa, a także 13 milionów RSU na przestrzeni 5 lat. Oznacza to, że do tej pory Chen otrzymywał przez 5 lat około 18.6 miliona dolarów rocznie, a teraz jego wynagrodzenie wyniesie minimum 15.8 milionów dolarów (oczywiście omijając niesprecyzowane nagrody pieniężne za wyniki).

John Chen jest niewątpliwie dobrym przywódcą i zdolnym biznesmenem, ale przedłużenie jego kontraktu na pewno nie należy do „budżetowych” opcji dla spółki, która cały czas nie ma zagwarantowanej pełnej stabilności na rynku.

28 marca poznamy wyniki finansowe BlackBerry Limited za IV kwartał roku fiskalnego 2018.

Po więcej informacji o prezesie BlackBerry zapraszamy do artykułu z działu BBElite:

CEO John Chen: podsumowanie 4 lat prezesa z BlackBerry

Artur Patnaik

Z BlackBerry od 2009 | BBHub.pl ma dać nową jakość artykułów dla fanów BlackBerry w Polsce. Kontakt: artur@bbhub.pl

Może Ci się również spodoba