Następca PRIV w drodze? BlackBerry Uni z dużym ekranem i wysuwaną QWERTY

Po świetnych KeyOne i Motion, BlackBerry Mobile udowodniło, że jest w stanie zrobić dobrej jakości, nowoczesne smartfony w dobrej cenie. Miejmy nadzieje, że w 2018 roku ich portfolio rozwinie się o jeszcze kilka modeli, a już teraz, 10 dni przed MWC dochodzą do nas słuchy o następnym BlackBerry.

BlackBerry Uni to następca PRIVa, czyli smartfon dla osób nie cierpiących kompromisu w postaci wyboru – duży ekran, czy klawiatura fizyczna.

Już na pierwszy rzut oka widać, że BlackBerry Mobile przy projektowaniu nowego telefonu czerpie garściami z jego pierwowzoru i bardzo dobrze – PRIV nie był smartfonem idealnym, ale mechanizm slidera miał najlepszy jaki do tej pory mogliśmy zobaczyć w urządzeniach mobilnych.

Wygląda na to, że smartfon po raz kolejny nie będzie należał do najmniejszych – jak pewnie pamiętacie jeszcze kilka lat temu rozmiar 5.4″ był określany jako „phablet”, a teraz niemal każdy flagowiec wydawany jest z podobnym wyświetlaczem. Miejmy tylko nadzieję, że ramki nie będą zbyt duże, bo jak porównamy np. PRIV i iPhone 8 Plus to choć oba te telefony mają 5.5″ to PRIV jest znacznie mniejszy.

Szkice pleców urządzenia wyjawiają nam kolejną ciekawostkę – wygląda bowiem na to, że Uni aparat będzie miał w chowanej części obudowy, a w korpusie zawierającym klawiaturę fizyczną będą otwory, jak w etui. Na pewno ciekawe podejście, pytanie tylko czy taka budowa nie sprawi, że będziemy mieli wrażenie, że korzystamy z telefonu z dodatkowym akcesorium, a nie z wbudowaną, wysuwaną QWERTY.

Na dodatek, pod koniec zeszłego roku poznaliśmy też prawdopodobne wyniki testów Geekbench związane z następnym BlackBerry. 8-rdzeniowy procesor o takich wynikach wskazuje na Snapdragona 660 ze średniej półki. Oczywiście nie będzie to bestia taka jak flagowy SoC Snapdragon 845, ale dzięki temu kolejny raz zyskamy na baterii, a w codziennym użytkowaniu sprawdzi się idealnie, szczególnie przy 6GB pamięci RAM.

Kiedy zobaczymy BlackBerry UNI? Miejmy nadzieję, że już za 10 dni, podczas MWC zobaczymy chociażby jakiś teaser związany z nowym urządzeniem od BlackBerry Mobile. 

Co sądzicie o nadchodzącym BlackBerry? Ja osobiście bardzo się cieszę, bo pierwszy slider z jeżyną w logo niestety cierpiał na choroby wieku dziecięcego takich urządzeń, a dodatkowo był wyceniony na bardzo wysokim poziomie. BlackBerry Mobile ma szansę nauczyć się na błędach PRIV i stworzyć świetne urządzenie dla każdego kto pragnie zachować fizyczną klawiaturę QWERTY, przy dużym, pięknym wyświetlaczu.

Podzielcie się swoimi wrażeniami w komentarzach!

Artur Patnaik

Z BlackBerry od 2009 | BBHub.pl ma dać nową jakość artykułów dla fanów BlackBerry w Polsce. Kontakt: artur@bbhub.pl

Może Ci się również spodoba