BlackBerry rozpoczyna współpracę z Baidu. Giełda reaguje!

Jeśli uważnie śledzicie poczynania BlackBerry, to zapewne wiecie, że spektrum działalności Kanadyjczyków jest naprawdę imponujące. Choć zazwyczaj najwięcej uwagi poświęcamy smartfonom z logo jeżyny, to warto pamiętać, że jest to tylko jeden z obszarów działalności firmy.

W ostatnich latach Kanadyjczycy mocno skupiali się na obszarze inteligentnych oraz autonomicznych samochodów i odnieśli już  znaczące sukcesy na tym polu. Wszystko wskazuje jednak na to, że BlackBerry nie zamierza zwalniać tempa. Na dniach firma zaprezentuje zupełnie nowy produkt, o czym mogliście przeczytać TUTAJ, a tymczasem ogłasza kolejne strategiczne partnerstwo.

Na mocy zawartego porozumienia Kanadyjczycy połączą siły z Baidu, czyli firmą, w której rękach znajduje się najpopularniejsza, chińskojęzyczna przeglądarka. Jednym z celów współpracy będzie uczynienie z systemu BlackBerry QNX podstawy dla funkcjonowania platformy  Baidu Apollo, która dedykowana jest autonomicznym samochodom. Ponadto obie firmy będą pracowały nad integracją pozostałych usług Baidu z systemem BlackBerry QNX. Należą do nich Baidu CarLife, które umożliwia integrację inteligentnego samochodu ze smartfonem, system AI DureOS oraz wysokiej jakości mapy. 

Platforma Baidu Apollo to naprawdę ogromne przedsięwzięcie i wydaje się, że nawiązana współpraca może mieć znaczący wpływ na rozwój całej branży.

Wszystko wskazuje iż na powyższe informacje pozytywnie zareagowali także inwestorzy. Akcje BlackBerry Ltd. skoczyły wczoraj aż o 12,56 %.

źródło: crackberry.com

Grzegorz

Wielki entuzjasta marki BlackBerry. Obserwuj mnie:Twitter Instagram Kontakt: grzegorz@bbhub.pl

Może Ci się również spodoba