Przypominamy: 31 grudnia koniec WhatsApp dla BlackBerry OS i BB10

Choć rozstanie się z ostatnim autorskim systemem mobilnym BlackBerry większości użytkowników przychodzi chyba ciężej niż samemu BlackBerry (a przynajmniej takie sprawiają pozory), to już wkrótce będą oni musieli się pożegnać z kolejną świetną i popularną aplikacją – WhatsApp.

Jak dobrze wiemy, w lutym 2016 roku twórcy bardzo popularnego komunikatora, WhatsAppa, ogłosili, że do końca roku zakończą wsparcie dla wszystkich mniej popularnych platform mobilnych, czyli Symbiana S40 i S60, Windows Phone oraz BlackBerry OS i BB10. Na szczęście ze względu na duży odzew ze strony użytkowników termin ten przeniesiono na następny rok, ale nic nie wskazuje na to, by terminy te zostały po raz kolejny przeniesione. W związku z tym przypominamy, że od stycznia 2018 Wasze aplikacje najprawdopodobniej przestaną działać. Oto oficjalna lista systemów, które stracą dostęp do serwerów WhatsApp:

  • Nokia Symbian S60: 30 czerwiec 2017
  • BlackBerry OS i BlackBerry 10: 31 grudzień 2017
  • Windows Phone 8.0 i starsze: 31  grudzień 2017
  • Nokia S40: 31 grudzień 2018
  • Android versions 2.3.7 i starsze: 1 luty 2020

Co bardziej uzależnieni od kombinacji BlackBerry 10 z WhatsApp mogą próbować korzystać z wersji na Androida lub aplikacji klienckiej od Nemory Studio (nie najlepsza), ale w tych wypadkach także nie wiadomo czy wraz z rozwojem funkcjonalności nie staną się z dnia na dzień bezużyteczne.

Dajcie znać czy Wy korzystacie z WhatsApp i czy macie swój sposób na kontynuację korzystania z komunikatora oraz czy brak wsparcia tej aplikacji zmusi Was do rozważenia przejścia na inny system operacyjny?

Artur Patnaik

Z BlackBerry od 2009 | BBHub.pl ma dać nową jakość artykułów dla fanów BlackBerry w Polsce. Kontakt: artur@bbhub.pl

Może Ci się również spodoba