Czym będzie zupełnie nowy produkt BlackBerry?

W ostatnim czasie kanadyjskie BlackBerry przeszło prawdziwą transformację. Firma która przez lata znana była z produkcji urządzeń mobilnych, stała się przedsiębiorstwem skoncentrowanym na dostarczaniu oprogramowania. Wszystko wskazuje na to, że powyższe działania okazały się strzałem w dziesiątkę, o czym jednoznacznie świadczą opublikowane dziś wyniki finansowe.

Warto przypomnieć, że przygotowywanie oprogramowania dla smartfonów produkowanych przez TCL Communication oraz innych partnerów, to tylko jedno z licznych pól działalności firmy. W tym miejscu należy zwrócić uwagę na platformę BlackBerry Secure, w której skład wchodzą m.in. BlackBerry UEM, BlackBerry Workspaces, czy BlackBerry Dynamics. Firma skupia się również na kwestiach dotyczących inteligentnych oraz autonomicznych samochodów. Warto także wspomnieć o BlackBerry Radar, którego sukces opisywaliśmy zaledwie wczoraj.

Przy okazji publikacji wyników finansowych, CEO firmy John Chen przypomniał, iż weźmie udział w konferencji North American International Auto Show. Wydarzenie odbędzie się 15 stycznia w Detroit i będzie transmitowane na żywo. Podczas konferencji Kanadyjczycy mają zaprezentować zupełnie nowy produkt związany z obszarem inteligentnych i autonomicznych samochodów. Poruszona zostanie również problematyka transformacji firmy, która dokonała się w ostatnim czasie. Wszystko wskazuje, więc na to, że czeka nas naprawdę interesujące wydarzenie. Relację będziecie mogli oglądać w TYM miejscu.

Nie stanowi tajemnicy, że samochody bez kierowcy to przyszłość, jednak powierzenie naszego życia i zdrowia maszynom stwarza poważne zagrożenia. Oprogramowanie samochodów przyszłości musi spełniać najwyższe standardy bezpieczeństwa, w czym może pomóc ogromne doświadczenie firmy BlackBerry.

Koniecznie napiszcie w komentarzach jakiego  produktu się spodziewacie i jak zapatrujecie się na wizję autonomicznych samochodów. 

źródło: crackberry.com

Grzegorz

Wielki entuzjasta marki BlackBerry. Obserwuj mnie:Twitter Instagram Kontakt: grzegorz@bbhub.pl

Może Ci się również spodoba