BlackBerry Q10 z Androidem? Czy to możliwe?

BlackBerry zanim zaprezentowało PRIV’a mocno pracowało nad projektem Passporta SE z Androidem.
Szczęśliwcy mieli możliwość zapoznania się z sprzętem, a wszystkie testowe urządzenia wróciły do R&D Kanadyjczyków.
Z ciekawostek dodam, że jedna sztuka została wyniesiona z firmy i sprzedana na eBay.  BB tropiło właściciela nabytku i został skonfiskowany w Brazylii.
Niestety pomimo świetnego sprzętu jakim był Passport, Google nie wyraziło zgody na kwadratowy wyświetlacz który mógłby stwarzać problemy.
Obawy wydają się nad wyraz gdyż większość aplikacji uruchamianych na BB10 skalowało się poprawnie. Dodam również, że takie urządzenie by było hitem na rynku.

Największą blokadą przed wgraniem innego sytemu operacyjnego jest zablokowany bootloader którego nie udało się jeszcze złamać, choć sporo ludzi pracuje nad tym projektem.
Najbliżej byli koledzy z społeczności CrackBerry którzy pracowali nad Playbookiem który suma sumarum został podkładką pod kubek z kawą.
A co by było gdyby mieć BB prosto z fabryki bez softu BB?

A no to…

Udało mi się zdobyć „dziewicze” BB Q10 które prawdopodobnie podatne jest na „formowanie” przez odpowienie zaprogramowanie.
Dzieki czemu będziemy mogli wgrać U-Boot lub Fastboot kompatybilny z procesorem SnapDragon S4 a co za tym idzie, uruchomienie Linuxa czy Androida!
Obecnie czekam na przesyłkę i powiadomię was jak tylko dojdą do mnie urządzenia 😉
Oczywiście traktuję to jako ciekawostkę i Q10 z Androidem nie zastąpi mi rewelacyjnego BB KEY2.

Jacyś chętni by byli na takie Q10 z Androidem 7.1?

Jakub Płuska

Kolekcjoner oraz użytkownik BlackBerry od 2009r. Spec od zagadnień technicznych oraz sprzętowych. kontakt: jakub@bbhub.pl

Może Ci się również spodoba