Premiera BlackBerry KEY2 – relacja

7.06.2018 to ważna data dla wszystkich fanów fizycznych klawiatur.
Oto dziś miała premiera drugiego klawiaturowca (po KEYOne) od BlackBerry Mobile.
Wczoraj mogliście przeczytać odnośnie przecieku specyfikacji, a dziś możemy to oficjalnie potwierdzić.

KEY2 który budową jest podobny do poprzednika jednak designem czerpie garściami z Passport SE którego jestem użytkownikiem i ogromnym fanem.=.
Klawiatura, osadzenia wyświetlacza, i inne elementy tworzą z niego następce. Czy godnego, dowiemy się na jakiś czas podczas testów.
Zmiany wobec prekursora jakim jest KEYone są spore.  Możemy wyróżnić 2 aparaty tylne, 6GB pamięci RAM, 64 lub 128GB ROM w technologi UFS, oraz nowszy procesor SnapDragon 660.

Jedną z większych innowacji jest klawiatura – według zapewnieniom klikalność jest na poziomie Bolda 9900 oraz same przyciski 20% większe niż w KEYone.
Dodatkowo mamy Speed Key – jest to BlackBerry’owy odpowiednik Windows Key umożliwiający skrótami przełączać aplikacje.
Znany i lubiany Convience KEY dostał również dodatkowe multi funkcje w zależony gdzie w danym momencie jesteśmy w menu i czy np. jesteśmy w samochodzie.
Warto dodać, że BB Mobile poszło po rozum do głowy i umieściło przyciski po jednej stronie telefonu a nie jest w poprzedniku, co wg. mnie jest dobrym posunięciem.

Aparat w KEY2 także doczekał się znacznego usprawnienia. Tym razem z tyłu urządzenia znajdziemy dwie kamery, które dostaną usprawniony mechanizm autofocusa i stabilizacji obrazu. Dodatkowo jaśniejsza przysłona ma zapewnić znacznie lepsze zdjęcia nocne i wyjątkowe ujęcia dla nowego trybu portretowego. Dzięki drugiej soczewce KEY2 pozwoli wykonanie zdjęć za pomocą optycznego super-zoomu, a telefon będzie posiadał jeszcze tryb multiframe, który połączy ujęcia z obu kamer oferując znacznie wyższą jakość obrazu w powiększeniu.

Dla chętnych KEY2 będzie dostępny w tym miesiącu na wybranych rynkach, a ceny przedstawiają się następująco:

 

A jak wam się podoba KEY2, czy spełnił wasze wymagania, czy może być następcą Passporta SE?

Jakub Płuska Author

Kolekcjoner oraz użytkownik BlackBerry od 2009r. Spec od zagadnień technicznych oraz sprzętowych. kontakt: jakub@bbhub.pl