Pierwsze testy KEY2 w sieci

Pierwsze redakcje za oceanem otrzymały KEY2 do testów i zaraz po premierze mogły podzielić się swoimi spostrzeżeniami. Dzięki temu od razu możemy mieć bliższy podgląd tego czego w praktyce należy spodziewać się po KEY2 i czy jest to godny następca dobrze przyjętej „jedynki”.

Przede wszystkim trzeba zacząć od wykonania i wyglądu urządzenia, które choć nie zmieniło się znacząco względem pierwszej wersji, to sprawia wrażenia solidniejszego i bardziej premium. Od razu przechodząc na nowe BlackBerry czuć, że jest to smartfon lżejszy i cieńszy od swojego poprzednika, ale wysokiej jakości aluminium . Co bardzo ważne klawiatura fizyczna zgodnie z reklamami BlackBerry rzeczywiście sprawia pozytywne wrażenie zapewniając lepszy skok i responsywność, a jej opracowanie wzorowane było na legendarnym Boldzie 9900.

Wydajność Snapdragona 660 na pewno nie zapewni takich możliwości jak flagowy obecnie Snapdragon 845, ale wszyscy przyznają, że jest SoC zapewniające złoty środek pomiędzy wydajnością, a obciążeniem dla baterii. Szczególnie z 6GB pamięci RAM na pokładzie telefon znakomicie radzi sobie z przy wielozadaniowej pracy.

Wymiany za to nie doczekał się panel wyświetlacza – pierwsze doniesienia wskazują na dokładnie ten sam ekran LCD z maksymalną jasnością na poziomie ok. 550nitów, co nie jest złym wynikiem, ale w trakcie pracy w pełnym słońcu KEYone bywał czasami kłopotliwy.

KEY2 to także oczywiście nowy klawisz funkcyjny – Speedkey, który pozwala na szybkie przełączanie się pomiędzy aplikacjami – wciśnięcie Speedkey + dowolnego klawisza za pierwszym razem pozwoli na przypisanie skrótu lub aplikacji (na podobnej zasadzie jak Convenience Key), a potem możemy już niemal natychmiastowo skakać pomiędzy aplikacjami, co działa ponoć znakomicie.

Jako wisienka na torcie warto wspomnieć, że jak zauważył Mr. Mobile – w końcu możemy przypisać klawisz fizyczny (waluty) do opuszczenia paska powiadomień. 

A Wy co sądzicie o nadchodzącym w lipcu do Polski KEY2? Czekacie z niecierpliwością na recenzje urządzenia, czy już wiecie, że będzie to Wasz następny smartfon?

Artur Patnaik

Z BlackBerry od 2009 | BBHub.pl ma dać nową jakość artykułów dla fanów BlackBerry w Polsce. Kontakt: artur@bbhub.pl

Może Ci się również spodoba