Od dziś tylko darmowe aplikacje w sklepie BlackBerry World

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami od 1 kwietnia 2018 roku w sklepie BlackBerry World pozostają tylko darmowe aplikacje. Oznacza to, że tytuły od deweloperów, którzy nie zmienili swoich cenników zostały wycofane ze sprzedaży, a w sklepie pozostały tylko bezpłatne tytuły.

Powyższa decyzja spowodowana jest chęcią uproszczenia systemu monetyzacji i przygotowania użytkowników przed całkowitym wyłączeniem sklepu dla autorskich systemów od BlackBerry przewidzianym na sam koniec przyszłego roku.

Co bardzo ważne – jeśli deweloper pragnie zachować możliwość monetyzacji swoich aplikacji będzie musiał zastosować mechanizm płatności wewnątrz samej aplikacji, włącznie z obsługą opłat i zwrotów. Nie ma także obowiązku dzielić się swoimi dochodami z BlackBerry.

Wszelkie zwroty za aplikacje opłacone w BlackBerry World są wspierane do 30 kwietnia 2018 roku. Klienci, którzy zakupili aplikacje przed tą zmianą wciąż zachowają możliwość pobrania zakupionych aplikacji.

Jeśli więc pragnienie dokonać zakupu jakiejś aplikacji to trzeba się pospieszyć zanim zniknie ona ze sklepu, choć za jakiś czas razem z Kubą postaramy się przygotować zestawienie najważniejszych plików .bar, które zostaną jako archiwum dla największych fanów ostatnich BlackBerry z ich własnym OS.

Artur Patnaik

Z BlackBerry od 2009 | BBHub.pl ma dać nową jakość artykułów dla fanów BlackBerry w Polsce. Kontakt: artur@bbhub.pl

Może Ci się również spodoba