John Chen w Bloomberg o monopolu w świecie tech i kontrakcie z Jaguarem

W ostatnim wywiadzie z Bloombergiem, CEO BlackBerry odpowiadał na ciekawe pytania dotyczące monopolu w świecie technologicznym, innowacyjności, a także bezpieczeństwie informacji i ostatnim kontrakcie BlackBerry z Jaguarem.
 
CEO BlackBerry stwierdził, że w dzisiejszych czasach nie do końca możemy mówić o jakimkolwiek monopolu w branży tech, chociażby ze względu na fakt, że bardzo szybko z tego szczytu można spaść, o czym przekonali się tacy giganci, jak Netscape, czy Yahoo, którzy swoją kontrolę rynku utracili dość szybko.
 
John Chen zapytany o komentarz zarabiania i zbierania ogromnych ilości danych o użytkownikach gromadzonych do celów monetyzacji w reklamach, sprytnie podkreślił fakt, że BlackBerry nie zarabia na danych, szczególnie takich, które mogą być wykorzystane przeciwko klientom kanadyjskiej korporacji.
W takiej sytuacji firmy, których celem #1 jest zapewnienie bezpieczeństwa danych przesyłanych przez użytkowników (jak BlackBerry) mogą bardzo dużo zyskać i zostać wyróżnione przez kontrakty z ważnymi klientami, którym zależy na bezpieczeństwie informacji.

Właśnie na to postawił Jaguar/Land Rover decydując się na współpracę z BlackBerry w kwestii rozwiązań dla sektoru automotive.

W podsumowaniu prowadzący zaśmiał się, że ze względu na pokaźny bonus, który John Chen ma dostać w przypadku osiągnięcia wartości 30 USD przez akcje BlackBerry, CEO powinien zrobić czystki w firmie i szybko sprzedać z tymi 30 dolarami wartości, ale na szczęście Chen przyznał, że nie jest to jego cel, choć nie wyklucza, że jak akcjonariusze tak zadecydują to tak się będzie musiało stać. Nie mniej teraz jego celem na osiągnięcie 30USD jest rozwijanie BlackBerry w kluczowych kwestiach, jak zabezpieczenia, czy IoT i nawiązywanie partnerstw z dużymi firmami, jak wspomniany Jaguar, czy Microsoft, które dla obu stron przyniosą duże korzyści.

Artur Patnaik

Z BlackBerry od 2009 | BBHub.pl ma dać nową jakość artykułów dla fanów BlackBerry w Polsce. Kontakt: artur@bbhub.pl

Może Ci się również spodoba