Dane użytkowników BBM zostaną przekazane firmie CMW

BBM to świetny, choć zdecydowanie niedoceniany komunikator. Jeżeli korzystacie z niego na platformach Android lub iOS,  to zapewne otrzymaliście dziś powiadomienie informujące o nadchodzących zmianach. 

Dostarczony komunikat potwierdza, iż BBM Consumer jest licencjonowany firmie Emtek należącej do Creative Media Works („CMW”). Celem współpracy jest dostarczenie lepszych treści takich jak informacje ze świata, gry, wideo, oferty zakupowe oraz integracja z innymi serwisami (np. Uberem). BlackBerry na mocy porozumienia przekazało również CMW odpowiedzialność za wydawanie samej aplikacji. Konsekwencją powyższych działań będzie przekazanie danych użytkowników BBM, firmie Creative Media Works. Jeśli nie zgadzamy się na transfer naszych danych, musimy usunąć konto BBM przed 26 lutego 2018 r. 

Należy jednak zaznaczyć, że powyższe zmiany dotyczą jedynie komunikatora dedykowanego platformom Android oraz iOS (BBM Consumer). BlackBerry Messenger przeznaczony dla systemów BlackBerry 10, BBOS oraz BBM Enterprise nadal pozostaną w rękach Kanadyjczyków. W tych przypadkach transfer danych użytkowników nie będzie miał miejsca.

W komunikacie zostało również wskazane, iż „CMW jest zobowiązane do zabezpieczania naszych informacji oraz utrzymywania standardów bezpieczeństwa BBM, które zostały wskazane w Warunkach Użytkowania oraz Polityce Prywatności”.

Mam nadzieję, że wprowadzone zmiany odniosą pozytywny skutek i już wkrótce BBM wzbogaci się o nowe, użyteczne funkcje. Korzystając z okazji chciałbym zaprosić wszystkich do naszej grupy na BBM, którą odnajdziecie przy pomocy powyższego kodu QR. Do zobaczenia!

 

 

Grzegorz

Wielki entuzjasta marki BlackBerry. Obserwuj mnie:Twitter Instagram Kontakt: grzegorz@bbhub.pl

Może Ci się również spodoba