Rekordowe dochody związane z oprogramowaniem i usługami [Wyniki Finansowe Q3 2018]

Akcje BlackBerry własnie poszły w górę o 7.5% po tym jak drugi kwartał z rzędu ogłoszono rekordowy dochód związany z dostarczaniem oprogramowania i usług dla przedsiębiorstw. 

Wyniki finansowe za trzeci kwartał roku fiskalnego 2018 są już nam znane i trzeba przyznać, że kolejny raz CEO John Chen może mieć powody do radości. BlackBerry bowiem nie tylko udowadnia, że transformacja na firmę usługowo-softwareową przebiegła przebiegła pomyślnie, ale także zaczyna przynosić realne korzyści w postaci stabilnego, rozwijającego się źródła dochodu.

Tym razem firma osiągnęła dochód na wysokości 226 milionów dolarów (GAAP), przy czym aż 190 milionów pochodziło ze sprzedaży usług i oprogramowania.

Co więcej BlackBerry pochwaliło się też utrzymanym na tym samym poziomie co w poprzednim kwartale saldem zgromadzonej gotówki 2.5 miliarda USD, a w kwestii nowych i przedłużonych kontraktów znalazły się tacy partnerzy jak NATO, Amerykańskie Departamenty Obrony i Sprawiedliwości, rząd holenderski, Deutsche Bank i wiele innych. W minionym kwartale rozwiązania BlackBerry zostały też 3 rok pod rząd wyróżnione jako #1 w rankingu EMM (Zarządzania Moblinością Przedsiębiorstwa) opracowanym przez Forrestera, a w Europie rozpoczęto działanie mające na celu uzyskanie zgodności rozwiązań firmy z unijnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych.

QNX także może się pochwalić udanym kwartałem – oddział zyskał 10 nowych klientów, w tym: Bosch, Denso i Magna.

Szczegółowe wyniki finansowe za III kwartał roku fiskalnego 2018

Artur Patnaik

Z BlackBerry od 2009 | BBHub.pl ma dać nową jakość artykułów dla fanów BlackBerry w Polsce. Kontakt: artur@bbhub.pl

Może Ci się również spodoba