SlideBoard do klawiatury BlackBerry jest genialny w swojej prostocie

Od kilku dni można testować nową funkcjonalność klawiatury BlackBerry na Androidzie – SlideBoard to niesamowicie intuicyjna i prosta funkcja do której przyzwyczajenie się trwa kilka chwil, a bez niej już ciężko wrócić do zwykłej klawiatury.

Jeśli BlackBerry miało do czegoś wyczucie to na pewno były to gesty w użytkowaniu z ich urządzeń (jeśli ktoś nie wierzy wystarczy spojrzeć w jakim kierunku 4 lata później poszło Apple z iPhone X) i trzeba przyznać, że bez gestów takich jak pinch-for-unread w Hub czy przesunięcia po klawiaturze palcem w lewo w celu momentalnego usunięcia całego wyrazu prawdziwy fan jeżyny nie potrafi funkcjonować. Coś czuję, że tak samo będzie z czasem w kwestii SlideBoard, czyli nowego gestu stosowanego podczas pisania na klawiaturze ekranowej od BlackBerry.

Krótko mówiąc SlideBoard pozwala na wykonanie gestu na klawiaturze wirtualnej w celu „wysunięcia” dodatkowego panelu opcji. Domyślnie z lewej strony pojawiają nam gotowe frazy typu „Co słychać? / Jak się masz? / Dziękuję / Super”, a z prawej klawiatura numeryczna. Podręczne wyrażenia możemy dowolnie edytować i przygotować sobie na przyszłość, a całość ma niesamowity potencjał. Szczególnie przydatne jest wysuwanie klawiatury numerycznej, która pozwala szybko wprowadzić znak specjalny bez potrzeby przestawiania całej klawiatury.

W ustawieniach póki co możemy zadecydować tylko z której strony chcemy mieć którą opcję, ale zapewne po feedbacku od użytkowników BlackBerry w przyszłości może dodać znacznie więcej elementów.

Muszę przyznać, że po kilku dniach spędzonych ze SlideBoard jestem bardzo pozytywnie zaskoczony – choć gotowe frazy nie są dla mnie zbyt przydatne to z klawiatury numerycznej korzystam już bardzo intuicyjnie do tego stopnia, że ciężko mi sobie wyobrazić funkcjonowanie bez niej.

A co Wy sądzicie o tej nowej funkcji klawiatury BlackBerry? Uważacie podobnie jak ja, że SlideBoard niesie ze sobą duży potencjał i powinien stać się standardem dla innych klawiatur, czy jednak preferujecie minimalizm podczas pisania na wirtualnej QWERTY? Dajcie znać w komentarzach!

Artur Patnaik

Z BlackBerry od 2009 | BBHub.pl ma dać nową jakość artykułów dla fanów BlackBerry w Polsce. Kontakt: artur@bbhub.pl

Może Ci się również spodoba