Jak samodzielnie zaktualizować oprogramowanie w urządzeniu z BlackBerry 10?

O tym, że warto regularnie aktualizować swojego smartfona, wie zapewne większość z Was. Kolejne wersje systemu to nie tylko nowe funkcje, ale również, a może i przede wszystkim, poprawki zabezpieczeń.
Niestety wciąż istnieje grupa użytkowników systemu BlackBerry 10, która nie otrzymała najnowszych aktualizacji w formie Over The Air.

W związku z tym, w poniższym wpisie przedstawię najprostszą metodę na samodzielne zainstalowanie najnowszej wersji autorskiego systemu Kanadyjczyków. Przed przystąpieniem do instalacji należy uważnie przeczytać CAŁY poniższy wpis. Muszę również zaznaczyć, że całą operację wykonujecie na własne ryzyko i redakcja BBHub, nie ponosi odpowiedzialności za powstałe szkody. 

Na początku należy zwrócić uwagę na dwie kwestie.

  • Instalacja systemu w wersji 10.3.3 i wszelkich nowszych kompilacji, uniemożliwia korzystanie ze Snap’a, czyli popularnego klienta sklepu Google Play. Nie ma jednak wpływu na możliwość uruchamiania androidowych aplikacji pozyskanych z innych źródeł.
  • Dokonanie aktualizacji przy wykorzystaniu poniższej metody spowoduje wymazanie wszystkich danych z naszego urządzenia. W tym miejscu polecam uprzednie przegranie ich na dysk komputera. Jednocześnie odradzam robienie kopii zapasowej i przywracanie jej po dokonaniu aktualizacji. Skonfigurowanie urządzenia od nowa zmniejszy bowiem ryzyko wystąpienia błędów, które mogą pojawić się w konsekwencji przywrócenia kopii zapasowej.

Do dokonania całej operacji będzie nam potrzebny komputer pracujący pod kontrolą systemu operacyjnego Windows. Należy również zadbać o instalację odpowiednich sterowników. W tym celu udajemy się w TO miejsce (wybieramy z listy: BlackBerry USB and Modem Drivers), a następnie pobieramy i instalujemy odpowiednie oprogramowanie. W celu sprawdzenia, czy wszystko działa jak należy, polecam podłączenie naszej jeżyny do komputera i potwierdzenie, że została prawidłowo wykryta i uzyskaliśmy dostęp do pamięci wewnętrznej.

Następnie należy pobrać najnowsze oprogramowanie przeznaczone dla naszego smartfona. W tym celu udajemy się w TO miejsce i znajdujemy odpowiedni plik. W chwili obecnej najnowsza odsłona systemu Kanadyjczyków to: 10.3.3.3057.  Po zakończeniu pobierania rozpakowujemy pobrany plik.

Kiedy mamy już zgromadzone wszelkie potrzebne materiały i upewniliśmy się, że nasze dane zostały przegrane na dysk komputera, możemy przejść do instalacji.

1. Uruchamiamy pobrany i rozpakowany autoloader.

2. Wyłączamy naszą jeżynę i podłączamy ją do komputera.

3. Jeśli nasze urządzenie posiada blokadę ekranu, to musimy wprowadzić odpowiedni kod w wyświetlanym na ekranie komputera terminalu. Następnie rozpocznie się instalacja. Uwaga! Podczas instalacji pod żadnym pozorem nie należy odłączać telefonu od komputera!

4. Kiedy proces dobiegnie końca, nasze BlackBerry uruchomi się i zostaniemy poproszeni o wybór języka. W tym momencie możemy już odłączyć telefon od komputera.

Teraz pozostaje już tylko skonfigurowanie urządzenia, zainstalowanie potrzebnych aplikacji i przegranie naszych plików z komputera.

Jeśli macie jakiekolwiek pytania związane z aktualizacją to zapraszam do zadawania pytań w komentarzach.
Jednocześnie pragnę zachęcić Was do odwiedzania naszego forum gdzie możecie uzyskać pomoc dotyczącą wszelkich problemów związanych ze smartfonami BlackBerry. Forum BBHub jest nieustannie monitorowane przez nasz zespół, który stara się pomóc w rozwiązaniu wszelkich problemów zgłaszanych przez użytkowników.

Grzegorz

Wielki entuzjasta marki BlackBerry. Obserwuj mnie:Twitter Instagram Kontakt: grzegorz@bbhub.pl

Może Ci się również spodoba