BlackBerry Motion w przedsprzedaży w sklepie X-KOM!

BlackBerry Motion to kolejna jeżyna, która w tym roku trafia na półki sklepowe. W przeciwieństwie do modeli z rodziny KEYone, smartfon nie został wyposażony w fizyczną klawiaturę. Mimo to Motion posiada kilka cech, które mogą zainteresować nie tylko miłośników urządzeń z jeżyną w logo.

Smartfon został wyposażony w ekran o przekątnej 5,5 cala i rozdzielczości FullHD. Na pokładzie znajdziemy również baterię o pojemności 4000 mAh oraz znany z modelu KEYone procesor, czyli Snapdragon 625 od firmy Qualcomm. Przy powyższej konfiguracji możemy być właściwie pewni, że smartfon będzie należał do kategorii długodystansowców i częste ładowanie nie będzie konieczne. Ponadto BlackBerry Motion został wyposażony w szybkie ładowanie.

Na pokładzie znajdziemy również 4 GB pamięci RAM oraz 32 GB pamięci wewnętrznej, które w razie potrzeby będziemy mogli rozbudować za pomocą kart MicroSD, aż do 2 TB. Warto również zaznaczyć, że Motion jako pierwsza jeżyna w historii spełnia normę IP67, która sprawia, że woda nie jest jej straszna. Główny aparat urządzenia to 12 MP z możliwością nagrywania w 4K. Wideorozmowę wykonamy natomiast przy użyciu 8 megapikselowego aparatu frontowego.

Warto również wspomnieć o bezpieczeństwie, które jest jedną z głównych cech wyróżniających jeżyny spośród setek smartfonów dostępnych na rynku. Oprócz dobrze znanej aplikacji DTEK, na pokładzie znalazło się zupełnie nowe oprogramowanie, czyli Locker. Jest to osobna przestrzeń wydzielona w urządzeniu, w której możemy umieścić poufne pliki lub zdjęcia. Dostępu do niej możemy oczywiście bronić przy użyciu czytnika linii papilarnych.
Warto również wspomnieć o regularnych aktualizacjach zabezpieczeń. Jako dowód iż bezpieczeństwo wciąż stanowi priorytet dla BlackBerry, należy przypomnieć, iż Kanadyjczycy udostępnili już łatkę, która niweluje podatność na atak przy wykorzystaniu luki w protokole WPA2 (KRACK). Niestety dotychczas tym problemem zajęło się naprawdę niewielu producentów smartfonów.

Jeśli jesteście zainteresowani jak BlackBerry Motion sprawuje się w praktyce, to zapraszam do lektury pierwszych wrażeń Jakuba, które znajdziecie w TYM miejscu.

Jednocześnie mam przyjemność poinformować, iż na BBHub w najbliższym czasie pojawi się znacznie więcej materiałów dotyczących najnowszej jeżyny oraz pełna recenzja smartfona.

Jeśli jednak podjęliście już decyzję o zakupie BlackBerry Motion, to możecie to zrobić w TYM miejscu. Smartfon jest już dostępny w przedsprzedaży w sklepie X-Kom w cenie 2299 zł wraz z darmową przesyłką.

Koniecznie dajcie znać w komentarzach czy planujecie zakupić BlackBerry Motion! A może już zamówiliście swój egzemplarz?

źródło: BlackBerry Mobile, X-KOM

źródło obrazka wyróżniającego: BlackBerry Mobile 

Grzegorz

Wielki entuzjasta marki BlackBerry. Obserwuj mnie:Twitter Instagram Kontakt: grzegorz@bbhub.pl

Może Ci się również spodoba